Tekst: Mats Ulshagen og Adrian Møller Haugan

Følgende spillere sitter igjen helt til slutt i main event, etter at 1767 spillere betalte seg inn her på Stokke:

Morten Asheim Pedersen 52575000

Eirik Lund Presterud 28825000

Kornelius Lien 28125000

Erik Haugland 24300000 

Robin Emil Frøyshov 11950000

Robert Kaggerud 11000000 

Erlend Viken 10950000

Kenneth Sobstad Sundet 9000000

Den mest kjente av dem er nok Robert Kaggerud, som de siste to årene har vært årets spiller i Dublin.

Finalebordet begynner kl 13, men TV-sendingen starter kl 14.

Turboen skal også gå av stabelen i dag, med 146 mann igjen, og PLO som har 24 mann. I førstnevnte er navn som Johnny Lodden, Tor Anton Welo, Linni Meister, Vegard Andreassen og Morten Klein fortsatt med, mens Felix Stephensen og Simen Birkeland er blan spillerne som får utdelt fire kort i hver hånd.

Masse moro utover dagen, med andre ord, og tre spillere som kan kalle seg norgesmestere en eller annen gang utover kvelden.